Urazym – skład, działanie, dawkowanie

Urazym –  skład, działanie, dawkowanie

Urazym jest suplementem diety wspierającym zwalczanie stanów zapalnych różnego pochodzenia. Ponadto wykazuje on właściwości przyspieszające gojenie się ran oraz chroniące naczynia krwionośne. Jaki jest skład tego preparatu? Jakie inne działania wykazuje? Oraz jak należy go dawkować?


Urazym
– skład

Urazym jest suplementem diety, który w swoim składzie zawiera takie substancję jak:

  • bromelaina – jest ona enzymem proteolitycznym, który posiada naturalne pochodzenie. Pozyskuje się nią z soku ananasów. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, osłabiające objawy stanu zapalnego oraz przyspieszające przebieg procesu gojenia się ran.
  • papaina – również należy do grupy enzymów proteolitycznych. Pozyskiwana jest z soku mlecznego niedojrzałych owoców melonowca właściwego. Podobnie jak bromealina, enzym ten wykazuje działanie przeciwzapalne, redukujące objawy stany zapalnego oraz przyspieszające gojenie się ran.
  • rutozyd – jest związkiem flawonowym pochodzenia roślinnego. Cechuje się on właściwościami przeciw-utleniającymi oraz przeciwzapalnymi. Ponadto ochrania naczynia krwionośne, redukuje przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, a także wzmacnia je i działa przeciwobrzękowo.


Urazym
– wskazania do zastosowania

Urazym jest preparatem wzbogacającym dietę o składniki wykazujące korzystne działanie w różnych sytuacjach, jak na przykład w trakcie stanów zapalnych układu ruchu, stanach zapalnych tkanej miękkich, kontuzji układu ruchu, a także rehabilitacji pourazowej.


Urazym
– zachowanie ostrożności

Występują również pewne przeciwwskazania podczas których stosowanie urazymu nie jest wskazane. Suplement diety nie powinien być stosowany, jeśli osoba jest nadwrażliwa na którykolwiek ze składników w nim zawartych. Ponadto niektóre choroby oraz pewne okoliczności mogą być przeciwwskazaniem do stosowania tego preparatu. Ważne jest, aby stosować się do zalecanych dawek. Urazym nie jest zalecany do stosowania przez kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią. Suplement ten nie powinien być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety/ Podczas stosowania urazymu nie powinno się spożywać alkoholu, gdyż może on wykazywać negatywny wpływ na wchłanianie suplementu.


Urazym
– dawkowanie

Urazym to preparat, który występuje w formie tabletek dojelitowych, które stosuje się doustnie. Skuteczność działania produktu zmniejszy się w sytuacji spożycia zbyt dużej dawki, tak więc należy stosować go zgodnie z zaleceniami. Przedawkowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz zagrozić życiu. W przypadku wystąpienia niejasności związanych ze stosowaniem urazymu, należy skonsultować się z lekarzem. Rekomendowaną dawką produktu jest spożywanie go 1-2 tabletki dwa razy na dobę. Nie powinno się żuć ani rozgryzać tabletek lecz połknąć w całości popijając wodą. Preparat należy spożywać 45 minut przed posiłkiem lub półtorej godziny po posiłku.