Kiedy grozi nam zapalenie pęcherza moczowego

Kiedy grozi nam zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to efekt infekcji bakteryjnej za którą w większości przypadków odpowiada bakteria E.Coli. W każdym organizmie bakterie znajdują się zarówno w jelicie grubym, jak i w kale, jednakże tylko w niektórych przypadkach przynoszą szereg niekorzystnych zjawisk. Tabletki na zapalenie pęcherza na pewno pomogą, jednakże to nie jedyne rozwiązanie w trakcie tej dolegliwości.

Kto narażony jest najbardziej?

Kiedy bakterie przedostaną się z odbytu do ujścia cewki moczowej mamy do czynienia z infekcją pęcherza moczowego. Zakażenie układu moczowego dotyczy przede wszystkim kobiet, co jest związane z budową anatomiczną kobiecego organizmu. Krótka cewka moczowa oraz bliska odległość dzieląca cewkę i odbyt sprawia, że nietrudno o infekcję bakteryjną. Regularne stosunki płciowe również sprawiają, że konieczne będzie sięgnięcie po odpowiednie leki. Tabletki na zapalenie pęcherza poradzą sobie z tym problemem najlepiej, jednakże nie zapobiegają ponownemu zachorowaniu.

W niektórych przypadkach infekcje pojawiają się na skutek występowania drobnoustrojów, które idą w parze z innymi czynnikami rozwoju zakażenia. W takiej sytuacji mamy do czynienia z zakażeniem powikłanym, który jest równie groźny i nieprzyjemny.

W jaki sposób objawia się zapalenie pęcherze moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego jest bardzo nieprzyjemne i dodatkowo wpływa w negatywny sposób na normalne funkcjonowanie. Objawia się problemami z oddawaniem moczu, bólem i pieczeniem, który wcale nie mija po paru dniach, a wręcz nasila się coraz bardziej. Uczucie dyskomfortu pojawia się również w podbrzuszu. Do tego występują regularne wizyty w toalecie, które sprawiają, że osoby zmagająca się z infekcją nie są w stanie normalnie funkcjonować. Czasem w moczu pojawia się również krew.

Taka sytuacja wymaga wizyty u specjalisty. Tabletki na zapalenie pęcherza to tylko jedna z możliwości na którą można się zdecydować. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie silniejszych leków, czyli antybiotyków. Nie są one przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz tych, które gorączkują i wymiotują. Tego typu terapia charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, co napawa pozytywnym myśleniem wszystkie osoby, które męczą się na skutek choroby. W nielicznych przypadkach dochodzi niestety do zakażenia nerek i wtedy konieczne jest udanie się do szpitala. Jednakże jak już wspomniano powikłania pojawiają się stosunkowo rzadko, dlatego nie należy od razu nastawiać się na najgorsze. Najważniejsze to nie zwlekać z wizytą u specjalisty, gdyż choroba sama się nie wyleczy. Odpoczynek w trakcie infekcji również odgrywa bardzo ważną rolę. Już na zakończenie warto wspomnieć, że jednym ze skutków ubocznych zapalenia jest nietrzymanie moczu. Aby chronić się przed mokrą bielizną należy zastosować bieliznę ochronną bądź wkładki higieniczne. Takie środki zapobiegawcze wpłyną na samopoczucie oraz zapewnią większy komfort psychiczny.