Jaka jest różnica między stroną responsywną a mobilną?

Jaka jest różnica między stroną responsywną a mobilną?

Dlaczego warto zainteresować się zaprojektowaniem nowoczesnej strony internetowej? Ponieważ powinniśmy zapewnić naszym odbiorcom taką witrynę, która będzie odpowiadać na ich zapotrzebowanie. A może to być witryna responsywna albo mobilna.

Co powinniśmy wiedzieć o stronach internetowych?

Wiele jest najróżniejszych zagadnień, które będą analizowane w kontekście stron internetowych. Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się propozycjami bardzo nowoczesnymi. Projekty będą zresztą udostępnione jako przykłady w przestrzeni internetowej. Dzięki temu bardzo szybko będzie można się rozeznać w tych ofertach najbardziej popularnych. Dostępność do takich usług mamy w zasadzie nieograniczoną. Trzeba tylko wiedzieć, czego konkretnie potrzebujemy. Nie bez powodu zresztą tylko wykwalifikowani specjaliści powinni projektować nam strony internetowe Łódź jest miejscem, gdzie znajdziemy takich firm całe mnóstwo i fachowcy z dużym doświadczeniem zawodowym natychmiast dopasują rozwiązania dedykowane właśnie dla nas. Czasami trzeba też oczywiście poświęcić trochę więcej czasu na to, aby znaleźć te oferty dedykowane dla naszych usług albo produktów, no i naturalnie fachowcy muszą określić wcześniej nasze potrzeby i preferencje. Możliwe, że będziemy musieli zainwestować w stronę responsywną albo mobilną. Trzeba więc wiedzieć, czym będą się charakteryzowały te obydwa rozwiązania. Będą one, jak się okazuje, dedykowane dla bardzo różnych firm.

Zainwestować w stronę mobilną, czy responsywną?

W zasadzie z tego typu stronami mamy do czynienia codziennie. Nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy, ale na przykład witryny mobilne będą dedykowane dla urządzeń przenośnych takich jak tablety albo smartfony. Bardzo często, czy też nawet zawsze, korzystają z nich banki. Chodzi także na przykład o portale oferujące oglądanie filmów. Tego typu witryny są skromniejszymi wersjami stron desktopowych, jeżeli chodzi o grafiki i treści. Najważniejsze jest skoncentrowanie się na kluczowych informacjach. Jeżeli zaś chodzi o strony responsywne, to takie, które będą się wyświetlać również na urządzeniu przenośnym z wszystkimi dostępnymi zakładkami. Witryna taka dopasuje się automatycznie do urządzenia tak, aby użytkownik mógł mieć dostęp do wszystkich funkcji i zakładek. Wszystko więc tak naprawdę będzie zależało od tego, w jakiej branży działamy oraz jaki jest nasz profil, jeżeli chodzi o przedsięwzięcie biznesowe. Dlatego tak bardzo ważna będzie analiza gwarantowana przez doświadczonych specjalistów. Tylko oni będą mogli wybrać właściwy typ strony.