Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej?

Szczoteczka soniczna  – dlaczego jest lepsza od zwykłej?

Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego. Aby je zrealizować, trzeba zadbać o codzienną pielęgnację zarówno zębów, dziąseł i języka. Tylko kompleksowa troska o jamę ustną może przynieść zadowalające efekty.

 

Szczoteczka – warto wybrać najlepszą!

Szczoteczki do zębów są różne – zwykłe, elektryczne i soniczne. Jedne mają miękkie włosie, inne średnie lub twarde. Niektóre z nich mają wbudowane wkładki gumowe:  na główce (masujące język) i ulokowane między włosiem (gwarantujące lepsze czyszczenie zębów). Przy wyborze szczoteczek zwykłych, manualnych, należy zwracać uwagę na wiele czynników, które ułatwią nam pielęgnację zębów i sprawią, że będzie ona przyjemniejsza. Dlatego też nie bez znaczenia jest też ruchoma głowica oraz rączka pokryta materiałem zapewniającym mocny i pewny chwyt. Pozostaje jeszcze kwestia designu, czyli kolor i kształt szczoteczki, co jest ważne szczególne dla młodszych dzieci.

 

Szczoteczka soniczna– dobry wybór

Wśród wielu różnych typów szczoteczek, to jednak soniczne cieszą się najlepszą skutecznością czyszczenia zębów i przestrzeni międzyszybowych. Dlaczego warto zdecydować się akurat na ten rodzaj szczoteczki? Odpowiedz jest prosta! Szczoteczka soniczna jest perfekcyjne pod każdym względem. Zasada  jej działania polega na emitowaniu fal dźwiękowych, które wprawiają w ruch zarówno włóka szczoteczki, jak i kropelki wody (zmieszana ślina z pastą). Tworzą się mikrobąbelki, które uderzają w szkliwo zębów dokładnie je czyszcząc, ale też wnikają we wszystkie przestrzenie międzyzębowe. Oprócz tego szczoteczka soniczna jest łagodniejsza dla zębów, ponieważ nie ściera, w tak dużym stopniu jak inne, naturalnych substancji powlekających szkliwo. Jest także delikatniejsza dla dziąseł. Wszystko to dzięki mikrobąbelkom, które łagodzą tarcia czyszczących zęby włókien. Główka szczoteczki sonicznej porusza się w sposób wymiatająco-pulsacyjny, dlatego dziąsła są chronione przed uszkodzeniem mechanicznym.

 

Wybierając szczoteczkę soniczną należy zwrócić uwagę na tryby pracy urządzenia i pojemność akumulatorka. Nie bez znaczenia jest także szybkość, czyli ilość drgań na minutę. Jeśli wybierzemy tego typu szczoteczkę o dobrych parametrach i będziemy ją regularnie używać to można być pewnym efektów. Przede wszystkim mniej płytki nazębnej, doskonale oczyszczone zęby i przestrzenie między nimi, brak przebarwień i świeży oddech każdego dnia. Tak właśnie działa dobra szczoteczka soniczna.