Jakie są przyczyny starzenia się skóry na szyi i jak temu zapobiec?

Jakie są przyczyny starzenia się skóry na szyi i jak temu zapobiec?

Dla wielu kobiet upływ czasu działa niekorzystnie na stan skóry. To, w jakim tempie pojawiają się zmarszczki i skóra staje się coraz mniej elastyczna, zależy głównie od predyspozycji genetycznych. Jednak często wygląd skóry zależy od sposobu jej pielęgnacji, a wiele kobiet zapomina o skórze na szyi.

Kobiety najbardziej skupiają się na pielęgnacji twarzy.

Starzenie się skóry na szyi to częsty problem kobiet, które dbają o urodę i używają kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Podczas codziennej pielęgnacji po prostu zapominają o skórze szyi i dekoltu. Nie dbanie o tę część skóry przez dłuższy czas powoduje, że skóra na szyi wygląda dużo gorzej od skóry twarzy. Dzieje się tak również dlatego, że skóra na szyi starzeje się inaczej. Pielęgnacja twarzy zazwyczaj opiera się na stosowaniu kremów intensywnie nawilżających np. Eucerin krem, Nivea Q10, Phapramceris A Vita Sensilium, które dają dobre efekty nawet po krótkim okresie ich stosowania. Natomiast skóra szyi wymaga specjalnego traktowania.

Skóra na szyi starzeje się w pierwszej kolejności. Dlaczego?

Skóra na szyi starzeje się inaczej, wydaje się, że dzieje się to szybciej niż w innych okolicach. Dzieje się tak dlatego, że skóra na szyi jest o wiele cieńsza niż na twarzy oraz nie posiada tak grubej warstwy tkanki tłuszczowej. Problem jest widoczny szczególnie u osób szczupłych. Szyja to część ciała, gdzie jest bardzo mało gruczołów łojowych, zatem zazwyczaj tam skóra jest wysuszona. Tym bardziej, jeśli nie jest odpowiednio nawilżana i natłuszczana odpowiednimi kremami.

Jak dbać o skórę szyi, by opóźnić starzenie?

Szyja nie lubi, gdy głowa znajduje się w pozycji pochylonej, np. nad ekranem smartfona, czy komputera. Poza tym zmarszczki w tej okolicy mogą być skutkiem spania na brzuchu lub noszenia szalików, lub golfów ze sztucznych materiałów. Aby opóźnić starzenie się szyi, należy wklepywać krem w tę okolicę każdego dnia. Może to być kosmetyk, który jest używany do nawilżania twarzy. Warto stosować maseczki oraz kremy silnie natłuszczające i nawilżające, pamiętając, by aplikować je delikatnie, w kierunku od dołu do góry. Jednak samo stosowanie kremów może nie wystarczyć- najlepiej stosować masaże szyi np. zimnym prysznicem lub oklepywanie opuszkami palców. Konieczne jest również regularne wykonywanie peelingów szyi.

Gdy skóra na szyi jest zaniedbana i wygląda dużo starzej, niż skóra twarzy, warto pomyśleć o zabiegach kosmetycznych, które mają na celu odmłodzenie tej części skóry. Oferta gabinetów odnowy biologicznej jest bardzo szeroka- można zdecydować się na mezoterapię, laser, zabiegi kwasem hialuronowym, fale radiowe i wiele innych. Należy pamiętać, że każda skóra wymaga indywidualnego podejścia, dlatego warto oddać się w ręce specjalistów.