Jakie akcesoria dla niepełnosprawnych do łazienki?

Jakie akcesoria dla niepełnosprawnych do łazienki?

Niepełnosprawność nie musi być wyrokiem, ale każda osoba dotknięta takim stanem zdrowia może i nawet powinna mieć możliwość korzystania z akcesoriów i rozwiązań łazienkowych, takich jak wanna otwierana, które pozwalają na możliwie jak najbardziej normalne funkcjonowanie i zaspokajanie potrzeb.

 

Co faktycznie ułatwi im życie?

Jeśli bliska Ci osoba z powodu swojej niepełnosprawności ma trudności z poruszaniem się i / lub korzystaniem z łazienki, możesz rozważyć kilka opcje, które będą mogły w tym zakresie jej/jemu ułatwić życie. Zmiana środowiska domowego, adaptacja lub budowa łazienki, która spełni potrzeby oraz instalowanie sprzętu, który pomoże w normalnym funkcjonowaniu, jak już wspomniana wanna otwierana to podstawowy zakres działań, które można podjąć.

Jednak zastanawiając się, co faktycznie ułatwi danej osobie niepełnosprawnej życie, będzie zależało przede wszystkim od tego, z jaką niepełnosprawnością dana osoba się zmaga. Istnieje wiele różnych rodzajów niepełnosprawności, które mogą mieć wpływ na dostęp łazienki i korzystanie z niej. Na przykład, jeśli chodzi o problem, który wpływa na stawy biodrowe, dana osoba może nie być w stanie podnieść nóg ponad bok wanny, a wtedy korzystanie z wanny otwieranej jest jak najbardziej uzasadnione. Inny przykład, jeśli dana osoba ma przede wszystkim problemy z górną częścią ciała, może być trudno jej wytrzeć się po skorzystaniu z toalety.

Przeciętny człowiek korzysta z toalety sześć-siedem razy dziennie, więc dostęp do łazienki i toalety jest ważną częścią codziennego życia i powyższe aspekty trzeba w tym właśnie uwzględnić.

 

Wanna otwierana jednym z niezbędnych elementów

Rozumiejąc, że wejście lub wyjście ze zwykłej wanny może stać się ciężkim wyzwaniem dla osoby niepełnosprawnej, ale nie trzeba walczyć, skoro na rynku są dostępne takie opcje jak wanny otwierane. Korzystanie z nich może sprawić, że kąpiel będzie znowu niezależna i przyjemna.

Oprócz łatwego dostępu i gwarantowanych szczelnych drzwi takie wanny zwykle wyposażone są też w zawory termostatyczne, dzięki którym woda nigdy nie będzie za gorąca, co zdecydowanie jest ich dodatkowym atutem.