Belgia zachęca Polaków nie tylko do tego, by dorobić sobie podczas pracy sezonowej, ale i zostać tam na stałe. Kuszą oczywiście o wiele wyższe zarobki, przy kosztach życia, które nie oznaczają drastycznych różnic, w porównaniu do krajowych. Dlaczego praca w Belgii to dobry pomysł?
Praca w Belgii – nie tylko dla osób ze znajomością języków
Najłatwiej znaleźć zatrudnienie dobrze porozumiewając się po niderlandzku, ale wystarczy również angielski i francuski. Czy to oznacza, że praca w Belgii nie jest dla osób początkujących, które jeszcze nie mają aż tak szerokich umiejętności językowych? Niekoniecznie. Wystarczy skorzystać z pomocy agencji pracy, by swoją karierę zagraniczną rozpocząć od zadań sezonowych lub na stanowiskach niewymagających wysokich kwalifikacji.
Dlaczego chętnie wyjeżdżamy do Belgii?
W Belgii bardzo mocno respektowane są prawa pracowników. To zaś sprawia, że praca w Belgii wygląda inaczej niż w Polsce, może zaskakiwać, ale pozytywnie. Pracodawcy dbają o swoich pracowników, a ponadto można liczyć na różnorodne świadczenia socjalne. Gdy do tego dołożyć klimat, krajobrazy i przyjaznych ludzi, miejsce to staje się dobrym pomysłem na rozpoczęcie nowego życia.
Na zatrudnienie mogą liczyć nie tylko specjaliści czy pracownicy fizyczni. Najwięcej ofert dotyczy opiekunek – zarówno do dzieci, jak i osób starszych i schorowanych, lekarzy, pielęgniarek, inżynierów, architektów, księgowych, krawcowych, leśników, ogrodników czy kierowców. Jak widać, nie brakuje zawodów, w których można szukać zatrudnienia.
Dla budowlańców
Braki kadrowe występują w firmach budowlanych. Mniej i bardziej doświadczeni pracownicy fizyczni, mogą w nich liczyć na wysokie zarobki, a niektórzy pracodawcy gwarantują bezpłatne zakwaterowanie i zwrot części kosztów dojazdów. Co z minusami? Wysokie podatki to z pewnością trudność, z którą trzeba się zmierzyć, jednak zalet pracy w Belgii jest znacznie więcej. Nic zatem dziwnego, że emigracja w tym kierunku wciąż cieszy się dużym uznaniem pośród osób szukających zatrudnienia.