Zimowy caravaning w czasach Covida – jak się przygotować?

Zimowy caravaning w czasach Covida – jak się przygotować?

Podróżowanie zimą kamperem może być bardzo interesujące i dawać wiele przyjemności. Sporo osób wybiera właśnie tę porę roku na wycieczki czy dłuższe zimowe eskapady. Jednak obecnie sytuacja jest niezwykle skomplikowana ze względu dużego zagrożenia epidemicznego.

Podróż zimą w czasie epidemii – co warto wiedzieć?

Na pewno podróżowanie kamperem czy przyczepą kempingową jest obecnie dozwolone, ale nie są do końca ustalone jasne zasady korzystania z pól biwakowych. Większość właścicieli kempingów ustala swoje bezpieczne zasady, które zabezpieczają zdrowie kamperowiczów. Co więcej, nie ma konkretnych zakazów, które zabraniałyby korzystania z takich miejsc noclegowych. Przy wyborze należy jednak dobrze zastanowić się, który kemping będzie dla Ciebie najlepszy. Dokładnie dopytaj właściciela o wszelkie wytyczne, wedle których przebiega pobyt w konkretnym miejscu.

Zalety podróżowania kamperem w czasie epidemii

Podróż własnym kamperem czy przyczepą kempingową jest na pewno bezpieczniejsza niż przemieszczanie się pociągiem, czy autobusem. Masz zapewnioną intymność i nie musisz stykać się z innymi ludźmi. Po drugie nie musisz korzystać z obcych łóżek i łazienek, a to w dobie koronawirusa jest niezwykle istotne. Co więcej, możesz zabrać ze sobą kuchenkę elektryczną lub gazową i samodzielnie przygotowywać sobie posiłki. Stanie w kolejkach po odbiór jedzenia na wynos.

A może na dziko? Jeszcze większa przygoda caravaningowa!

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z biwaków i kempingów czy pól namiotowych, wybierz inne miejsce, w którym na pewno nie spotkasz się z innymi Kasperowiczami. Nocleg w odosobnieniu wymaga na pewno odwagi, ale jeśli jesteś na terenie bezpiecznym i z bliską osobą czy całą rodziną, na pewno komfort nocnego odpoczynku z dala od cywilizacji będzie większy.

Co zabrać ze sobą – jakie gadżety do kampera będą przydatne?

Na pewno pomyśl o łańcuchach na opony i linkach holowniczych. Podróżowanie zimą bywa trudne, dlatego nie Mozę zabraknąć tych akcesoriów w Twoim bagażu. Oprócz tego wrzuć do torby podróżnej latarkę czołówkę oraz termos na kawę czy herbatę. Przyda się też poręczny kubek termiczny, który zastąpi zwykły kubek do picia. Na pewno na dłużej zatrzyma ciepło napoju, co jest w zimową porę na wagę złota.

Inne przydatne gadżety do kampera to agregat prądotwórczy i dodatkowy kanister na benzynę. Zimą bywa różnie. Czasami drogo są zasypane i trudno dotrzeć na stację paliw, szczególnie w górach. Natomiast agregat poratuje Cię wtedy, gdy wysiądzie instalacja elektryczna lub gazowa. W takich sytuacjach bez problemu zagrzejesz wodę i dogrzejesz wnętrze kabiny kampera.

Bardzo ważne gadżety do kampera to także dodatkowe dywaniki i wybieraczki. Mokry śnieg czy deszcz może narobić wiele szkody we wnętrzu Twojego kampera. Lepiej od razu wymienić na nowe rzeczy, które zostaną zamoczone, bo wtedy we kabinie nie pojawi się niechciana wilgoć.

Gadżety do kampera to nie zwykle istotna sprawa, szczególnie zimą i w czasie pandemii. Oprócz ww. rzeczy zabierz ze sobą kilka paczek rękawic ochronnych oraz jednorazowe maseczki. Płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk to podstawa zaopatrzenia kampera w obecnej sytuacji.