Kremy do twarzy – przeznaczenie i rodzaje

Kremy do twarzy – przeznaczenie i rodzaje

Decydując się na kupno kremu do pielęgnacji twarzy, należy zwrócić uwagę na fakt, iż nie zawsze cena kosmetyku jest adekwatna do składników w nim zawartych i jakości. Podczas wyboru należy zwrócić na skład produktu – jeśli kluczowy dla nas składnik widnieje na końcu listy, oznacza to, iż preparat zawiera go śladowe ilości. Czym należy sugerować się jeszcze porównując kremy do twarzy?


Kremy do twarzy – ogólna charakterystyka

Podczas wyboru kremu do twarzy należy przede wszystkim kierować się potrzebami skóry. Nawet najlepszy i najdroższy krem nieprawidłowo dobrany do cery, może wykazywać negatywny wpływ na skórę, a dokładniej może doprowadzić do pojawienia się podrażnień, przesuszenia lub wysypki i zapchania.

Szukając odpowiedniego produktu wśród wielu kremów do twarzy, warto wiedzieć, iż każda skóra wykazuje indywidualną reakcję i nie każdy preparat będzie właściwy dla danej cery, nawet w sytuacji gdy opis wskazuje, iż jest on właśnie dla niej przeznaczony. Należy mieć na uwadze, iż kremy do twarzy posiadają działanie bardziej powierzchniowe i działają w głównej mierze na zewnętrzną warstwę skóry – naskórek. W przypadku posiadania problematycznej i wymagającej skóry, należy rozważnie dobrać produkt do jej pielęgnacji – tak by nie pogłębiać istniejących już problemów.

Krem do twarzy jest kosmetykiem służącym do pielęgnacji i ochrony naszej skóry. Występuje on w formie emulsji wodno-tłuszczowej lub stałej. Dostępne produkty różnią się od siebie przeznaczeniem, składem, a także konsystencją. Kremy o konsystencji lekkiej przeznaczone są dla osób posiadających skórę tłustą, która nie wymaga dodatkowego natłuszczania, natomiast kremy o bogatej konsystencji skierowane są do skóry suchej, przesuszonej, odwodnionej lub cienkiej wykazującej oznaki starzenia się.


Kremy do twarzy – właściwości, rodzaje i zastosowanie

Poniżej wyszczególnione zostały różne rodzaje kremów do twarzy wraz z ich krótką charakterystyką:

  • kremy nawilżające – posiadają lekką konsystencję. Doskonale wygładzają, nawilżają oraz przywracają równowagę cerom mieszanym i tłustym, a ich lekka konsystencja powoduje, iż nie zapychają one skóry oraz są przez nią dobrze tolerowane.
  • Kremy tłuste i półtłuste – przywracają odwodnionej i suchej skórze właściwy poziom nawilżenia, stanowią barierę przed czynnikami zewnętrznymi (jak np. słońce, morze, wodne rodniki) oraz łagodzą podrażnienia.
  • Kremy specjalne – do tej grupy kremów należą kremy: matujące, przeciwtrądzikowe, witaminowe, sterydowe i wybielające. Są to kremy przeznaczone dla osób z różnego rodzaju problemami skórnymi.
  • Kremy przeciwzmarszczkowe – dedykowane są dla kobiet dojrzałych, a także tych, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki. Kremy te spowalniają procesy starzenia się oraz pobudzają procesy regeneracyjne . Są one bogate w składniki aktywne i substancje odżywcze, jak np.: witamina A i C, kwas hialuronowy, retinol, kwas glikolowy, niacyna, koenzym Q10, peptydy, kwas salicylowy.