Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak przyspieszyć porost włosów?

Niezbyt udane cięcie i zbyt krótkie włosy – każdemu przynajmniej raz w życiu przytrafiło się coś takiego. Dla fryzjera trzy centymetry znaczą coś zupełnie innego niż dla nas. Co zrobić, aby włosy szybciej odrosły?

Zostaw włosy w spokoju

Zbyt krótka grzywka teoretycznie po wyprostowaniu prostownicą będzie się wydawała na dłuższą. Jednak jeśli codziennie będziemy katować nasze włosy agresywną stylizacją, staną się one słabe, łamliwe i w rezultacie będą odrastać dłużej. Jeżeli zależy nam, aby włosy rosły szybko, należy oszczędzić im ciągłego suszenia, prostowania czy układania loków na lokówce.

Wzmocnij włosy od środka

Dobrym pomysłem np. po ciąży czy po bardzo stresującym czasie w życiu, kiedy zgubiliśmy sporo włosów, jest przyspieszyć porost włosów od środka. Pomocne będą suplementy bogate w biotynę, krzemionkę. Skorzystają na tym nie tylko włosy, ale także skóra i paznokcie. Podstawą terapii  na porost włosów powinna być oczywiście prawidłowa dieta.

Masaż głowy

Masaż nie tylko rozluźnia napięte mięśnie, ale także poprawia ukrwienie. Prawidłowe ukrwienie skóry głowy jest niezbędne do wzrostu nowych włosów i odżywienia cebulek włosowych. Masaż głowy możemy wykonać samodzielnie palcami lub za pomocą masażera w kształcie pająka. Masaż powinno się wykonywać co drugi dzień przez około 5 – 8 minut.

Szampony i odżywki

W drogeriach znajdziemy również szampony i odżywki na porost włosów. Należy szukać takich, w których skład wchodzi d pantenol, kofeina, wiamina B. Kosmetyki należy stosować ściśle według wskazań producenta, aby składniki mogły skutecznie zadziałać w obrębie skóry. Można również poprosić w gabinecie fryzjerskim o specjalną pielęgnację przyspieszającą porost włosów.

Wspomaganie w gabinecie

Kiedy wypadanie włosów jest intensywne, można zdecydować się na zabiegi takie jak mezoterapia z osoczem bogato płytkowym, czy karboksyterapia. Zanim jednak udamy się do gabinetu na zabieg, należy znaleźć przyczynę wypadania włosów. Tylko w ten sposób można znaleźć idealny sposób na porost włosów.