AAKG – co to takiego?

AAKG – co to takiego?

Trenowanie na siłowni staje się pasją, a uzyskiwanie coraz to lepszych rezultatów sprawia, że człowiek pragnie jeszcze więcej. Pożądany wygląd, wyrzeźbione mięśnie oraz smukła sylwetka  wielokrotnie popychają człowieka do sięgania po odżywki oraz suplementy diety, które jednak powinny być przede wszystkim przyjmowane z głową.

 

Co to takiego AAKG?

Przez określenie AAKG rozumie się preparat soli kwasu glutarowego, a także argininy. Wśród jego cech charakterystycznych należy wskazać przede wszystkim szybkie rozbudowywanie mięśni, a także wspieranie ich w trakcie regeneracji, co jest szczególnie potrzebne w trakcie intensywnego trenowania. Połączenie tych dwóch substancji sprawia, że człowiek zauważa nie tylko zdecydowanie lepsze rezultaty ćwiczeń, ale także pojawiają się one dużo szybciej.

 

Arginina – niezbędny składnik

W przeszłości wszyscy sportowcy sięgali po argininę, dlaczego? To aminokwas endogenny, którego śladowe ilości występują w organizmie ludzkim. Przedostaje się on do ciała człowieka razem z przyjmowanym jedzeniem, jednakże większość trenujących osób korzysta także z odpowiednich suplementów diety zawierających ten środek. AAKG cieszy się jednak zdecydowanie większa mocą niżeli przyjmowanie samej argininy. Jest to związane z tym, że zastosowanie odpowiednich składników sprawia, że organizm zdecydowanie lepiej przyswaja wszystkie substancje. Argininę można znaleźć głównie w orzechach, jednakże ze względu na znaczną kaloryczność, trenujące osoby sięgają głównie po suplementy diety.

 

Jak objawia się stosowanie AAKG?

Niewiele osób musi być przekonywanych to przyjmowania AAKG, jednakże wśród podstawowych zalet należy wymienić przede wszystkim powstrzymywanie rozkładu białek w organizmie, dzięki czemu mięśnie stają się silniejsze, a do tego szybciej rosną. Oprócz tego, mięśnie są zdecydowanie bardziej odżywione, co przekłada się na automatyczne powiększenie mocy oraz siły. Po treningu regeneracja odbywa się zdecydowanie szybciej, co sprawia, że na siłownię można chodzić regularnie. Kolejną zaletą jest ulepszenie męskiego libido, dzięki czemu panowie są nie tylko bardziej chętni do współżycia, ale oprócz tego mają większe możliwości.

 

AAKG – przyjmowanie

Na dzień dzisiejszy nie powstała żadna zasada odnośnie przyjmowania AAKG. Dawkowanie z reguły uwarunkowane jest przyzwyczajeniami oraz indywidualnymi opiniami na ten temat. Podstawowe informacje przekazują jednak wiadomość, że środek ten powinien zostać dostarczony do organizmu zanim rozpocznie się trening, jeżeli człowiek pragnie ćwiczyć intensywniej niż pozwalają na to normalne warunki. Z kolei, gdy najważniejsze jest zregenerowanie mięśni warto sięgnąć po środek po zakończonych ćwiczeniach.